املت عسل با پنیر فتا

املت عسل و پنیر فتااگر میخواهید یک تجربه متفاوت از آشپزی با عسل را داشته باشید پس بهتر است انرا با یکی از محبوب ترین صبحانه ها در سراسر دنیا امتحان کنید. مطمئناً شما هم از مزه این صبحانه لذت خواهید برد.

مواد لازم

  • 2 عدد تخم مرغ بزرگ
  • 3 قاشق غذاخوری پنیر فتا یا پنیر بز
  • 2 قاشق چای خوری عسل
  • روغن زیتون و یا کره به اندازه لازم

دستورالعمل:

تخم‌مرغ‌ها را در یک کاسه کوچک بشکنید و به هم بزنید تا به خوبی مخلوط شوند.

یک ماهی‌تابه را بر روی حرارت متوسط قرار دهید تا به اندازه کافی داغ شود به طوری که اگر یک قطره آب بر روی آن بریزید صدای جوشیدن و بخار شدنش را بشنوید. مقداری از روغن زیتون و یا کره را روی ماهی‌تابه بریزید تا سطح آن را به طور کامل بپوشاند.

تخم‌مرغ را در ماهی‌تابه بریزید. ماهی تابه باید به اندازه کافی گرم باشد به طوری که به محض ریختن تخم مرغ در تابه شروع به پختن آن بکند. حرارت را در حد متوسط یا کم کاهش دهید. تخم‌مرغ را از لبه‌های تابه دور کنید و بچرخانید به طوری که تخم مرغ نپخته در مرکز به لبه‌ها بروند.

یک لایه از پنیر را بر روی بیش از نیمی از دایره تخم مرغ نیمه پخته بریزید. و سپس عسل را به آن اضافه کنید. با استفاده از یک کفگیر کوچک، نیمی از املت را که دست نزده‌اید را با دیگر نیمه به هم بزنید. با دمای پایین برای مدت سی ثانیه تا زمانی که تخم مرغ ها آماده شوند آن را حرارت دهید. و سپس این صبحانه خوشمزه را نوش جان کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *