خواص شگفت انگیز عسل

خواص-عسل

خواص بیشمار عسل را کشف کنید: طعمی با شهد گلها و کارایی بیشمار. خاصیت و تنوعی که عسل می تواند به زندگی روزمره شما وارد کند شگفت انگیز است.

آیا عسل فقط یک داروی شیرین است؟

این مایع شیرین نه تنها ذائقه شما را تحریک و اشتهایتان را افزایش می ددهد، بلکه بو و مزه منحصر به فرد آن باعث شکوفا شدن ایده های آشپزی خوبی مانند: گوشت پخته شده با عسل که-نمیتونی-فراموشش-کنی، شده است. اما آیا عسل واقعا برای شما مفید است. این مایع شبیه به کارامل بنظر میرسد که سرشار از کالری است. مزه آن بی شک خوب بوده و ترکیبات آن مفید است که گلو درد را درمان میکند اما آیا عسل چیزی فراتر از یک داروی شیرین نیست؟

عسل فقط شکر نیست

عسل در تمدنهای قدیمی بسیار مورد توجه بوده اما در جامعه مدرن و امروز ما توجه زیادی به آن نمی شود. منتقدان می پرسند: چگونه ممکن است چیزی به این خوشمزه گی خالی از خواص باشد؟ آیا فقط از شکر درست شده؟ این مایع آنقدر شیرین و خوشمزه است که بسیاری از مردم به خاصیتهای درمانی آن توجه نمی کنند. سازمان تغذیه بدون توجه به منبع و مزه آن می گوید شکر، شکر است.

اگر چه آنها به این واقعیت توجه ندارند که زنبور عسل چیزی از خود را به آن افزوده است. عسل دارای خواصی بیشتر از آن چیزی است که در دیگر شکرها و شیرین کننده ها یافت شده و یا پزشکان بتوانند آن را درک کنند. بدانید که انواع شکرها مانند هم درست نمی شوند، پس فورا به عسل به چشم یک شیرین کننده نگاه نکنید. عسل شکر نیست خواص آن بیشتر از چیزی است که به چشم بیاید.

از مدارک محلی تا مدارک علمی

جای تاسف است که بعضی از مردم دنبال مدرکی برای خوب بودن عسل می گردند در حالیکه حتی یک کلمه در مورد روند درست شدن قند و شکر مصنوعی را که با اشتیاق می خورند نمی پرسند. با این وجود محققان امروزه مدارک بسیار زیادی از خواص پزشکی عسل را در همه زمینه ها آشکار می سازند. خاصیت عسل در راضی کردن ذائقه شما متوقف نمی شود، عسل دارای خواص باور نکردنی تمیز کننده گی، آنتی اکسیدانی، ضد عفونی و خواصی برای زیبایی و مراقبت از پوست است. عسل همچنین دارای خواص شگفت انگیز برای درمان انواع دردها از سر تا پای بدن است، از عفونت چشم گرفته تا زخم پای بیمار دیابتی. خواص درمانی نیرومند آن هزاران سال است که برای بهبود زخمها، درمان بیماریهای مزمن، و اختلالات بدن نسل اندر نسل استفاده شده است. عسل نه تنها با عفونت مقابله می کند بلکه به ترمیم بافتهای بدن کمک می کند و التهاب را کاهش می دهد. بعلاوه عسل برای درمان مشکلات گوارشی از جمله اسهال، سوء هاضمه، زخم معده، و بیماریهای روده و معده استفاده می شود.

خواص نیرو زای عسل با دیگر غذاها

علاوه بر خواص پزشکی بیشمار آن، عسل در ترکیب با دیگر مواد مانند موم عسل، سرکه، زنجبیل و دارچین دارای خواص نیروزایی زیادتری می شود.

منتظر مقالات شهدستان در مورد خواص شگفت انگیز عسل باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *