خواص عسل

خواص-عسل

حتما در مورد فواید عسل بارها شنیده اید امروز در شهدستان مقاله ای کامل در مورد خواص عسل برای شما عزیزان آماده کرده ایم.

سه خاصیت اصلی عسل به این واقعیت برمیگردد که

  1. عسل یک انرژی زای طبیعی است
  2. یکی از بزرگترین سازنده گان سیستم ایمنی است
  3. عسل درمان طبیعی بسیاری از بیماریهاست

انرژی زای طبیعی

خواص عسل فراتر از مزه فوق العاده آن است.یک منبع طبیعی و عالی کربوهیدراتها که تامین کننده نیرو و انرژی بدن است. شهرت عسل به تاثیرش در افزایش مداوم پایداری عملکرد و کاهش خستگی ماهیچه ورزشکاران برمیگردد. قندهای طبیعی موجود در آن نقش مهمی در جلوگیری از خستگی در هنگام فعالیت بازی می کند. گلوکز موجود در عسل سریعا جذب بدن شده و سطح انرژی را فورا بالا می برد در حالیکه فراکتوز بسیار آرامتر جذب شده و انرژی ثابت بدن را تامین میکند. مشهور است که عسل درمقایسه با سایر قندها، قند خون را تقریبا ثابت نگه می دارد. بنابراین برای تجربه خواص عسل چند راهکار را به شما پیشنهاد میکنیم.

1. دفعه بعد قبل از شروع ورزش یک قاشق عسل بخورید تا شما را قادر کند مدت زمان بیشتری ورزش کنید.

2. اگر در هنگام صبح احساس تنبلی و کسالت میکنید به جای رفتن به سراغ یک نوشیدنی انرژی زای کربناتی ، عسل را امتحان کنید. مقداری عسل را با نان تست بخورید و یا چاییتان را با عسل بنوشید.

3. اگر برای فرزندن شما سخت است که از پس فعالیتهای فیزیکی مختلف مدرسه بربیایند به آنها ساندویچ عسل و کره بدهید و مطمئن باشید که انرژی کافی برای تمام طول روز را دارند.

سازنده سیستم ایمنی بدن

از میان خواص عسل چیزی که از همه شگفت انگیزتر است این است که عسل سیستم ایمنی بدن را بالا میبرد. خواص آنتی اکسیدانی و آنتی باکتریایی آن باعث بهبود عملکرد سیستم گوارشی شده و به شما کمک می کند که علیه بیماریها بجنگید و سالم بمانید. اگر می خواهید خواص درمانی آن را ببینید روزتان را با این تونیک شیرین شروع کنید. قبل از صبحانه یک قاشق سرپر عسل را با آب نصف یک لیمو و یک فنجان آب گرم مخلوط کرده و آن را بنوشید.

عسل ضد سرطان است

عسل سرطان را درمان نمی کند اما چیزی که مردم زیاد در مورد آن فکر نمی کنند و یا آن را نادیده می گیرند این است که عسل خاصیت ضد توموری و بازدارنده‌گی کارسینوژن دارد.

درمان خانگی عسل برای بیماریها:

سوختگی و جراحت

سالهاست که عسل به عنوان یکی از طبیعی ترین داروهای خانگی برای درمان بسیاری از انواع بیماریها و شکایتها مانند گندیده گی مخمر،دردهای آرتروزی وغیره مورد استفاده قرار گرفته است. خواص ضد عفونی کننده آن مانع رشد باکتریهای خاصی شده و به تمیز نگه داشتن زخمهای موضعی و جلوگیری از عفونت آنها کمک می کند. عسل بعنوان یک داروی طبیعی در اولین قدم برای درمان زخمها، سوختگیها وجراحتها بدلیل قابلیت جذب رطوبت هوا و کمک به روند درمان آنها مورد استفاده قرار گرفته است. خواص آنتی باکتریایی آن مانع از ایجاد عفونت شده و بعنوان یک عنصر ضد التهابی عمل میکند بطوریکه درد و ورم را کاهش داده وحتی جای زخمها را بهبود می بخشد.

وقتی که بدلیل مصرف زیاد الکل دچار مستی می شوید درمان آن عسل است. عسل برای معده بسیار آرام بخش است و شامل ترکیبی از قندهای طبیعی مانند فراکتوز است که گفته می شود سرعت اکسیداسیون الکل در کبد را بالا میبرد و بعنوان یک عنصر “مستی زدا” عمل میکند. این دستور را دنبال کنید: 15 میلی لیتر عسل را با 80 میلی لیتر آب پرتقال و 70 میلی لیتر ماست مخلوط کرده و بخورید.

گلودرد

یکی از خواص شناخته شده عسل کمک به درمان گلو درد است باید از خاصیت ضد میکروبی عسل ممنون باشیم که نه تنها گلو را نرم میکند بلکه باکتریهای عامل عفونت گلو را نیز میکشد. خواننده های حرفه ای عموما از عسل برای نرم کردن گلویشان قبل از اجرا استفاده می کنند. چینی ها معتقدند که گرمای زیاد بدن باعث گلودرد می شود و نوشیدنی عسل می تواند کمک کند. دستورالعمل آن اینگونه است: یک قاشق پر عسل را برای آرام کردن التهاب بخورید و یا با ترکیبی از دو قاشق سوپخوری عسل، چهار قاشق سوپخوری آبلیمو و مقداری نمک غرغره کنید.

بی خوابی

نمی توانید بخوابید؟ از داروی خانگی معروف شیر و عسل استفاده کنید. یک قاشق سوپخوری عسل را با یک لیوان شیرمخلوط کنید و برای آرامش روحتان و خوابی راحت آن را بنوشید یا همچنین می توانید یک یا دو قاشق سوپخوری عسل را به یک لیوان چای بابونه اضافه کنید و بنوشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *