آیا عسل می تواند در رژیم غذایی بیماران دیابتی قرار بگیرد؟

Diabetics-honey

رژیم غذایی بیماران دیابتی شدیدا از لحاظ وجود قند مواد معدنی کنترل می شود بنابراین جای تعجب نیست که “آیا بیماران دیابتی مجاز به استفاده از عسل هستند؟” سوالی است که مکرر در مورد خواص عسل پرسیده می شود.

دیابت نقص عملکرد لوزالمعده است که به موجب آن انسولین به مقدار لازم تولید نمی شود و یا درست استفاده نمی شود. دیابت اصولا اختلال متابولیسم و اساسا اختلال کربوهیدراتهاست. قند و نشاسته در معده باز نمی شوند و بنابراین همراه با ادرار دفع می شوند. علائم دیابت عبارتند از: ادرار مکرر، گرسنگی و تشنگی شدید، کاهش وزن، خستگی، بی حسی و عفونت. دو نوع دیابت وجود دارد در نوع یک دیابت بدن مبتلایان هیچ انسولینی تولید نمی کند در حالیکه در نوع دو دیابت انسولین به اندازه کافی تولید نمی شود و یا بدن نسبت به انسولین مقاومت نشان می دهد و بنابراین بخاطر سطح بالای انسولین بیماران دچار اضافه وزن و چاقی می شوند و نمی توانند گلوکز را به سلولهای ماهیچه منتقل کنند در نتیجه گلوکز تبدیل به چربی و کلسترول می شود. این نه تنها منجر به مرض چاقی می شود بلکه باعث بروز بیماریهی قلبی، گردش خون ضعیف در پاها و بیماریهای چشم می شود. نوع یک دیابت با تزریق انسولین درمان می شود که به گلوکز کمک می کند وارد سلولهای بدن شده و میزان گلوکزخون را کنترل کند. در نوع دو دیابت از داروهای پایین آورنده میزان گلوکز استفاده می شود. بیشتر دیابتیها از نوع دو و در دهه 40 زندگیشان هستند.

با کنترل صحیح بسیاری از بیماران دیابتی و مستعد دیابت( افرادی با میزان گلوکز بالاتر از افراد معمولی اما نه آنقدر بالا که آنها را دیابتی بنامیم) هنوز می توانند با اطمینان خاطر از خوردن عسل طبیعی لذت ببرند. قبل از قرار دادن عسل در برنامه غذاییشان باید بفهمیم روزانه مجاز به استفاده از چه مقدار عسل هستند. هر بیمار دیابتی با بیمار دیگر فرق دارد و باید یاد بگیرید که واکنش بدنش به غذاهای مختلف حاوی کربوهیدرات چیست. به خاطر داشته باشید که مقدار کلی نشاسته یا کربوهیدرات مد نظر است نه مقدار قند موجود در آن غذا. عسل نیز غذایی مانند برنج و یا سیب زمینی است پس یادتان باشد که یک قاشق عسل دارای 17 گرم کربوهیدرات است و با در نظر گرفتن این نکته در هنگام اندازه گیری کربوهیدرات مصرفی روزانه، بیمار دیابتی می تواند مانند هر کربوهیدرات و یا شیرین کننده ای از آن استفاده کند. برای نشان دادن واکنش بدن به عسل، میزان قند خون قبل از مصرف عسل و دو ساعت بعد از آن باید چک شود. همچنین هنگام تبلیغ عسل برای بیماران دیابتی، اطمینان حاصل کنید که عسل خالص بوده و گلوکز، قند نیشکر، نشاسته و یا حتی مخمر به آن اضافه نشده است. که دراین صورت بهتر است در رژیم غذایی بیماران دیابتی قرار نگیرد.

برای بیماران دیابتی فقط باید از عسل طبیعی استفاده کرد.

اگر از پزشکان بپرسید که آیا بیمارن دیابتی مجاز به خوردن عسل هستند یا نه؟ در 99 درصد موارد فقط نه می شنوید. جای تعجب نیست که ایده خوردن عسل برای تنظیم گلوکز ضد شهودی بنظر می رسد. اما آیا آنها به شما گفته اند که تحقیقات پزشکی نشان داده است که عسل خالص نسبت به قند معمولی و انواع دیگر شیرین کننده های مصنوعی انتخاب سالمتری برای بیماران دیابتی است. عسل در مقایسه با قند میزان انسولین پایین تری داشته و قند خون را به اندازه قند بالا نمی برد و این بدان معناست که شاخص گلیسمیک آن پایین تر از قند است. اگر چه عسل دارای میزان قابل ملاحظه ای قند است اما بطور عمده از دو واحد قند ساده گلوکز و فراکتوز تشکیل شده است که با سرعتهای متفاوتی جذب بدن می شوند. در واقع دکتر ران فسدن در کتابش با نام انقلاب عسل توضیح می دهد که هر چه فرد به گلوکز مقاومتر باشد واکنش قند خون بعد از مصرف عسل پایین تر بوده در حالیکه واکنش قند خون بعد از مصرف ساکاروز یا گلوکز بالاتر است. این کتاب همچنین توضیح می دهد که چرا عسل قادر است این نقش تنظیم کننده گی فوق العاده را بازی کند. نسبت یک به یک فراکتوز و گلوکز یافت شده در عسل جذب گلوکز در کبد را آسانتر میکند بنابراین جلوی میزان بالای گلوکز وارد شده به جریان خون را میگیرد. و عسل طبیعی تنها قندی است که این قابلیت ویژه را داراست.

بعلاوه استفاده از فراکتوز مونوساکارید بدلیل GL فوق العاده پایین آن اغلب یکی از شیرین کننده هاییست که به بیماران دیابتی پیشنهاد می شود. مشکل اینجاست که جذب فراکتوز متفاوت از دیگر قندهاست. انرژی آن مانند گلوکز مورد استفاده قرار نمی گیرد بلکه بعنوان تری گلیسرید در کبد ذخیره می شود. این متابولیسم بیشتری را به کبد تحمیل کرده ودر نتیجه باعث بروز مشکلات عدیده ای مانند مرض چاقی و آسیبهای بیشتر به بیماران دیابتی می شود. متاسفانه در تلاش برای اجتناب از خوردن قند در رژیم غذایی، بسیاری از بیماران دیابتی برنامه غذاییشان را حول قند فراکتوز میوه ها، کیک تولد مخصوص دیابتی ها، آبنباتهای بدون قند و غیره می چینند که همه این مواد غذایی دارای شربت ذرت و یا شیرین کننده های مصنوعی هستند که اگر طولانی مدت مصرف شوند می توانند بطور بالقوه حتی مضرتر از قند معمولی باشند.

پس قبل از استفاده از عسل در رژیم غذایی بیماران دیابتی حتماً از طبیعی بودن عسل اطمینان حاصل کنید.

توجه داشته باشید که مصرف یک عسل غیرطبیعی ممکن است برای بیمار دیابتی بسیار خطرناک باشد.

به زودی در شهدستان عسل مخصوص بیماران دیابتی را عرضه خواهیم کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *